İçeriğe geç
Eylül 4, 2006 / Erkan

Altın Örümcek Web Ödülleri 2006


Altın Örümcek Web Ödülleri

Not: Yapmış olduğum iş değişikliği sonucunda, 01.09.2006 tarihinden itibaren Altın Örümcek web sitesi üzerinde yapılan görsel değişiklikler ve kodlama tarafımdan yapılmamaktadır.

Altın Örümcek Web Ödülleri 20 Eylül’de aday site başvurularını almaya başlayacak. Dört senedir emek veren kişilerden biri olduğum Altın Örümcek web sitesi her sene gelen eleştiriler ve web dünyasındaki yenilikler doğrultusunda yenileniyor. Bu senede medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jürileriyle, jüri sayısıyla, kategori sayısıyla, yeni değerlendirme kriterleriyle ve halk oylamasıyla oldukça heyecanlı geçeceğe benziyor.

Nedir Bu Altın Örümcek?

Altın Örümcek Web Ödülleri, DorukNet ve Microsoft tarafından, web ve Internet teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin hak ettiği yeri bulması ve bu alanda yapılacak yatırımın özendirilmesi amacıyla bu sene beşinci kez düzenlenen bir organizasyondur.

Web Sitesinde Bu Sene Neler Yaptık?

Altın Örümcek Web Sitesinde bu sene neler yaptığımızdan nelere dikkat ettiğimizden kısaca bahsetmek isterim. Daha önceki senelerde gelen eleştiriler doğrultusunda bu sene Altın Örümcek Web Sitesinin web standartlarına uyumuna ve erişilebilirliğine herzamankinden dahada fazla önem verdik. Altın Örümcek Web Sitesi kodlanırken “XHTML 1.0” standartlarına uyumlu olmasına dikkat edildi. Ayrıca site bu sene “Tableless” olarak tasarlandı. Sitenin programlanmasında “Framework 2.0” platformu ve “C#” dili kullanıldı. Altın Örümcek Web Sitesinin windows harici platformlarda testlerini görmek isterseniz http://www.browsercam.com/public.aspx?proj_id=281948 adresine bakabilirsiniz.

Diğer Testler:

W3C Markup Validation Service,
http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=
http%3A%2F%2Fwww.altinorumcek.com%2F

W3C CSS Validation Service,
http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?profile=
css2&warning=2&uri=http%3A%2F%2Fwww.altinorumcek.com%2F

HiSoftware® Cynthia Says – Web Content Accessibility Report,
http://www.contentquality.com/mynewtester/cynthia.exe?
rptmode=-1&url1=http%3A%2F%2Fwww.altinorumcek.com%2F

Tabiki tüm bunlara rağmen %100 mükemmellikte bir site olduğunu eleştirilmemesi gerektiğini düşünmüyorum. Fakat gelen eleştirilerin dikkate alındığını, her sene daha da iyisini yapmak için çalıştığımızı bilmenizi isterim.

Sitede Kullanılan Görseller

Altın Örümcek web sitesinde kullanılan görseller genel olarak bünyemizde hazırlanmıştır. Bazı bölgelerde ve menülerde www.famfamfam.com da yer alan ikonlar kullanılmıştır. famfamfam.com’a hazırladığı güzel ikonlardan dolayı teşekkürler :)

Unutmadan söylemek isterim ki bu sene Altın Örümcek Web Ödülleri Organizasyonunda ilk defa jüri olarak yer almaktayım, organizasyonda jüri olarak yer veren ve layık gören herkese buradan teşekkürlerimi iletmek isterim.

http://www.altinorumcek.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: